Odpoledne plné ukázek a her pro děti

« Všechny články

9. květen 2012

Od čtyř hodin jsme uspořádali na sokolském hřišti odpoledne plné ukázek a her pro děti a dospělé. Pro děti a jejich rodiče byl připraven pestrý program, kde si mohli prohlédnout naši techniku i nově opravenou cisternu a vyzkoušet si různé vybavení. Probíhaly také ukázky různých zásahů. Např. hašení hořícího oleje pěnou, použití kombinovaných proudnic a jejich možnosti využití. Dále bylo přihlížejícím ukázáno, co se stane, když do hořícího oleje na pánvičce nalijí vodu a jak správně postupovat v takovém případě. Na figurantovi jsme si ukázali, co vše musí mít hasič na sobě u ostrého zásahu, aby neohrozil svoje zdraví a mohl tak pomoci ostatním. Během celé této akce byla možnost si vyzkoušet různé štafety a úkoly, které absolvují naši mladí hasiči na závodech. Ti, kterým se dařilo, byli sladce odměněni.

Večer jsme zapálili velkou vatru a opekli špekáčky. Musím říci, že některé děti byly z takového ohně u vytržení. Škoda jen, že nás vyhnal déšť.

admin2