IX. ročník mezinárodního mistrovství v Milevsku 2019

10. květen 2019

Jako již tradičně, tak i v letošním roce se naše soutěžní družstvo zúčastnilo Mezinárodního mistrovství České republiky ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel v jihočeském Milevsku. Soutěže konané 3. a  4. 5. 2019 se celkem zúčatnilo 8 soutěžních družstev z celé České republiky. Stejně jako v loňském roce se s mírnými úpravami pravidel soutěžilo na dva soutěžní pokusy, jejichž bodové hodnocení se pro určení konečného pořadí sčítalo. První pokus nazvaný STANDARD měl oproti loňsku upraven časový limit z 22 minut na 20 a družstvo nestartovalo z výjezdového automobilu, ale z připravené základny. Druhý pokus nazvaný RAPID s časovým limitem pouhých 10 minut a startem z připravené základny zůstal zcela bez úprav pravidel. Velkou novinkou pro letošní rok bylo rozšíření kategorie čtyřčlenných družstev o kategorii družstev šestičlenných, které je možno vidět zejména na zahraničních soutěžích. Možná právě proto se do této kategorie přihlásil pouze jeden tým a ostatní včetně toho našeho ve složení Dominik Málek, Tomáš Dvořáček, Petr Košťál a Jakub Pernica porovnávali své dovednosti v týmech čtyřčlenných.

Celá soutěž byla i přes nepřízeň počasí zahájena v pátek v podvečer slavnostním nástupem. Po nástupu následovala porada rozhodčích s veliteli a zdravotníky soutěžních družstev, kde byly upřesněny konečná pravidla. Ve večerních hodinách se v místě soutěže konala zábava s posezením u hudby. V sobotu ráno proběhlo rozlosování soutěže a v 9:30 naše družstvo jako první v pořadí vybíhalo z izolace k připravenému scénáři STANDARD. U dopravní nehody dvou osobních automobilů byla po patnácti minutách zraněná osoba venku z vozidla a předána do péče zdravotnické záchranné službě. Na následném vyhodnocení pokusu prestižními zahraničními rozhodčími jsme si vyslechli především chválu. Poté jsme se koncentrovali na druhý soutěžní pokus RAPID, do kterého jsme nastupovali jako pátí v pořadí. V tomto pokusu, kde byla simulovaná dopravní nehoda jednoho osobního automobilu jsme předali pacienta do péče zdravotníků v deváté minutě. Ačkoli jsme i druhý pokus zvládli v časovém limitu, měli rozhodčí při vyhodnocení k jeho provedení několik výtek a my skončili po sečtení bodů stejně jako v loňském roce na čtvrtém místě. Nicméně konkurence byla opět velmi vyrovnaná a proto jsme na výsledek pyšní a již se těšíme na další ročník.

Celkové hodnocení

ČTYŘČLENNÁ DRUŽSTVA STANDARD Rapid CELKEM