TFA – Svitavy

30. září 2019

V sobotu dne 21. 9 proběhl na náměstí míru ve Svitavách otevřený závod krajské ligy TFA (Toughest Firefighter Alive? nejtvrdší hasič přežije), kterého se účastnil člen naší jednotky Richard Čekal, který ve své kategorii muži do 35let obsadil 11. Pozici.

Trať byla rozdělena do čtyř úseku.

V prvním úseku závodníci roztahovali 2x2 hadice B a 2 hadice museli smotat.

Druhý úsek byl tím nejtěžším, ve kterém závodníci mlátili 6kg vážící palici 60 úderů, tahali závaží tunelem, vláčeli 80kg těžkou figurínu a následně museli zdolat 3m vysokou bariéru.

Ve třetím úseku hasiči nejdříve opřeli 2 kusy žebříků o lešení, na které vystoupali a vytahovali závaží, dále museli hasiči zapojit proudnici na hydrant a následoval čtvrtý a tím finální úsek, který simuloval výběh do 4. NP s plnou hasičskou výstroji se 100m náběhem se závažím před budovu.