Dopravní nehoda u Rudice (5)

14. leden 2022

Dne 14. 1. 2022 v 15:24 vyjela naše jednotka k dopravní nehodě u Rudice, směr Olomučany. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu dvou osobních automobilů, z nichž jeden skončil mimo komunikaci. V jednom vozidle zůstaly zaklíněné dvě osoby. Naše jednotka zajistila místo události, provedla protipožární opatření a uzavřela komunikaci. Jedna osoba byla vyproštěna pokácením náletových dřevin, které blokovaly přístup k automobilu. Druhá, společnými silami s jednotkou HZS Blansko, pomocí dvou sad hydraulického vyprošťovacího zařízení. Obě osoby byly předány do péče ZZS. Na místo se dostavila jednotka SDH Adamov, která byla ponechána v záloze. Po zadokumentování místa události PČR byl proveden úklid komunikace a vozidlo bylo odstaveno na krajnici. Poté se jednotky vrátily zpět na své základny.

Blanenský deník napsal

SDH Jedovnice: CAS 20 Scania, DA Ford Transit