Dopravní nehoda u Holštejna (2)

20. leden 2016

Dne 20. 1. 2016 ve 20:37 vyjela naše jednotka k dopravní nehodě autobusu u Holštejna. Dle prvotních informací se mělo jednat o převrácený autobus na louce. Po příjezdu na místo byly tyto potvrzeny. Naše jednotka poskytla předlékařskou pomoc 8 zraněným cestujícím. Dále provedla nasvětlení místa události pomocí přenosných halogenů. Po příjezdu HZS Blansko bylo předáno velení a hasiči se zapojili do ošetřování zraněných. Po příjezdu ZZS byli zranění předáni do jejich péče. Pro ostatní cestující byl povolán evakuační autobus. Do jeho příjezdu byl cestujícím poskytován tepelný komfort v kabinách hasičských aut. Naše jednotka zajistila teplý čaj pro cestují a zasahující hasiče. Po příjezdu vyprošťovacího automobilu byl nejprve autobus postaven na kola a poté byl vytažen zpět na silnici. Po ukončení zásahu se jednotky vrátily zpět na své základny.

V autobuse cestovalo celkem 22 osob, z nichž některé byly cizí národnosti.

SDH Jedovnice: CAS 16 Mercedes Benz, VEA BMW

HZS Blansko: CAS 24 Tatra 815 Terrno