Dopravní nehoda u Ostrova (TC) (106)

4. říjen 2017

Dne 4. 10. 2017 v 10:04 vyjela naše jednotka k dopravní nehodě u Ostrova. Jednalo se o taktické cvičení složek IZS. Námětem byla dopravní nehoda osobního automobilu a autobusu s větším počtem zraněných. Autobus se při úhybném manévru převrátil na bok.

Naše jednotka po příjezdu na místo provedla prvotní průzkum, zabezpečila místo události a vozidla proti pohybu. Průzkum ukázal větší počet zraněných, proto velitel zásahu požádal o povolání dalších jednotek. Na místo jsou povolány jednotky z prvního a druhého stupně poplachových plánů. Jednotka se rozdělila na dvě družstva. První mělo za úkol vyprostit zraněného z vozidla a druhé družstvo vniklo do autobusu, kde začalo ošetřovat zraněné. Po příjezdu HZS Blansko bylo předáno velení a členové začali připravovat vyproštění zraněných z autobusu. Posilové jednotky byly rozděleny na dvě části. První část transportovala zraněné z autobusu na zdravotní stanoviště a druhá část prohledávala okolí, zda li se někde nenachází další zranění. Velitel zásahu také na místo povolal jednotky předurčené pro ochranu obyvatelstva, které vytvořily týlové zázemí a postavily stan ZZS. Zranění byli nejdříve roztříděni do skupin podle závažnosti zranění, poté ošetřeni a následně odvezeni vozy ZZS. Celkem bylo zraněno 15 osob a 2 osoby byly usmrceny. Při cvičení zasahovalo 11 hasičských jednotek a 5 posádek vozů ZZS. Na závěr proběhlo krátké vyhodnocení.

Tiskový mluvčí HZS JmK napsal

Blanenský deník napsal

SDH Jedovnice: DA Ford Transit, CAS 16 Mercedes Benz

HZS Blansko: DA 16 Iveco Daily, CAS 20 Tatra 815 Terrno, VEA Ford Ranger