Výcvik s vrtulníkem

« Všechny články

4. září 2010

V sobotu 4. 9. se na sportovním letišti v Bořitově zúčastnily členové naší jednotky výcviku s vrtulníkem PČR. Výcvik organizoval HZS JmK PS Blansko a byl určen pro příslušníky HZS Blansko a vybrané jednotky SDH obcí z blanenska. Cílem byl nácvik plnění vaku k leteckému hašení požárů vodou (tzv. BAMBI VAK) a nácvik práce a pohybu pod vrtulníkem. Každý ze zúčastněných členů měl možnost vyzkoušet si naplnění vaku o objemu téměř 1000 l a shlédnout hašení požáru za pomocí vrtulníku. Někteří členové naší jednotky využili i možnost proletět se vrtulníkem PČR nad okolím Bořitova. Výcviku se zúčastnilo jedenáct členů naší jednotky a jsme tak připraveni na požádání operačního střediska pomoci i při těchto záchranných pracech.

Video ze cvičení naleznete zde