Dopravní nehoda u Šošůvky (1)

14. leden 2019

Dne 14. 1. 2019 v 19:16 vyjela naše jednotka k dopravní nehodě u Šošůvky, směr Vysočany. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu jednoho osobního automobilu, který narazil do ležícího stromu. Ten při pádu strhnul dráty el. vedení. Nezraněný řidič se nacházel mimo vozidlo. Na místě jednotka SDH Vysočany. Naše jednotka zajistila místo události a vyčkala na vypnutí el. proudu. Po potvrzení o vypnutí byl strom společnými silami rozřezán. Pomocí dvou hydraulických rozpínáků bylo vozidlo nadzvednuto, aby bylo možné odstranit část kmene, který se nacházel pod vozidlem. Poté byl automobil odstaven na krajnici a byl obnoven provoz na komunikaci. Po naložení automobilu na vůz odtahové služby se jednotka vrátila zpět na základnu.

SDH Jedovnice: CAS 20 Scania, DA Ford Transit

HZS Blansko: CAS 20 Tatra 815 Terrno