Výjezdy

Hmyz

Včely – Jedovnice (chaty)

21. červen 2008

Dne 21. 6. ve 12:20 vyjela naše jednotka na likvidaci včelího roje v chatové oblasti nad rybníkem v obci Jedovnice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o roj včel usazený v dřevěné mezistěně chaty. Naše jednotka provedla likvidaci roje pomocí postřiku Utimate Super přes větrací otvory v obvodové stěně.

Cvičení

Námětové cvičení Ostrov u Macochy

21. červen 2008

Dne 21. 6. 2008 dopoledne bylo jednotkám okrsku vyhlášeno operačním HZS Brno námětové cvičení na objekt budovy v areálu JZD v Ostrově u Macochy. Předmětem cvičení bylo zřízení dálkové dopravy vody z vodní nádrže u zastávky autobusu v Ostrově s překonáním převýšení kolem100 metrů. Do tohoto se zapojili všechny jednotky okrsku, mimo Kotvrdovic, které se zatím cvičení nezúčastnili. Kupodivu proběhlo všechno v naprosté pohodě a bez problémů, vydrželi stroje, hadice i hasiči.

Námětové cvičení Ostrov u MacochyNámětové cvičení Ostrov u MacochyNámětové cvičení Ostrov u MacochyNámětové cvičení Ostrov u MacochyNámětové cvičení Ostrov u Macochy
Všechny fotografie (celkem 14) si můžete prohlédnout v detailu příspěvku.

Nehoda

Dopravní nehoda ve směru na Blansko

20. červen 2008

Dne 20. 6. v 13:25 vyjela naše jednotka na žádost KOPIS k dopravní nehodě. Po příjezdu na místo a provedení průzkumu bylo zjištěno, že se jedná o nehodu jednoho osobního automobilu. Vozidlo narazilo čelně do stromu a je mimo vozovku. Na místě byly dvě zraněné osoby v péči RZS, která byla na místě před našim příjezdem. Bylo zjištěno, že nedošlo k úniku provozních kapalin… (celý článek)

Hmyz

Včely v Jedovnicích

9. červen 2008

Protože je doba rojení včel, tak jsme vyjížděli dne 9. 6. v 11:35 k odstranění tohoto problému i my. Všechno se obešlo bez potíží, včelky jsme sundali bez jediné újmy (naší). Jak by tady bylo krásně? jen kdyby tu nebyly ty čmely… J

Včely v JedovnicíchVčely v JedovnicíchVčely v JedovnicíchVčely v Jedovnicích

Požár

Požár kůlny v obci Bukovina

9. květen 2008

Dne 9. 5. v 17:40 byl vyhlášen poplach. Jednalo se o požár kůlny v obci Bukovina. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár části střešní konstrukce a uskladněného materiálu. Na místě už zasahovala místní jednotka, která připravovala hadicové vedení od hydrantu. Naše jednotka povedla uhašení požáru pomocí vysokotlaku od CAS 24 L 101 a společně s JSDH Bukovina provedla vynošení a dohašení ohořelého materiálu z kůlny.

Požár kůlny v obci BukovinaPožár kůlny v obci BukovinaPožár kůlny v obci BukovinaPožár kůlny v obci Bukovina
Všechny fotografie (celkem 6) si můžete prohlédnout v detailu příspěvku.