Výjezdy

Strom

Odstranění spadeného stromu směrem na Křtiny

15. srpen 2014

Dne 15. 8. 2014 v 20:23 vyjela naše jednotka k odstranění nebezpečně nahnutého stromu nad silnicí na Křtiny. Po projetí komunikace směrem na Křtiny nebylo nic nalezeno. Po domluvě s velitelem HZS Blansko se jednalo o planý poplach.

SDH Jedovnice : CAS 16 Mercedes Benz

HZS Blansko : DA 16 Iveco Daily

15. srpen 2014

Dne 15. 8. 2014 v 17:15 vyjela naše jednotka k likvidaci nebezpečného hmyzu v Jedovnicích. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o vosí hnízdo ve štítě domu. Naše jednotka provedla jeho likvidaci za pomocí nastavovacího žebříku a chemického postřiku.

Jednotky :

SDH Jedovnice – CAS 16 Mercedes Benz

Likvidace hmyzu v JedovnicíchLikvidace hmyzu v Jedovnicích

5. srpen 2014

Dne 5. 8. 2014 v 16:50 vyjela naše jednotka k likvidaci nebezpečného hmyzu v Jedovnicích. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o malé vosí hnízdo pod parapetem okna dětského pokoje. Hnízdo bylo zlikvidováno bez chemického postřiku.

Jednotky :

SDH Jedovnice – CAS 16 Mercedes Benz

Likvidace hmyzu v JedovnicíchLikvidace hmyzu v JedovnicíchLikvidace hmyzu v JedovnicíchLikvidace hmyzu v Jedovnicích

29. červenec 2014

Ve dnech 26. – 28. července vyjížděla naše jednotka k likvidaci nebezpečného hmyzu v naší obci Jednou se jednalo o vosí hnízdo a 2x o sršní. Na  pomoc byli vysláni i profesionální hasiči z Blanska, protože jedno sršní hnízdo se nacházelo v  budově dětského tábora. Všechen nebezpečný hmyz byl zlikvidován za pomoci ochranného obleku, chemického postřiku a nastavovacího žebříku.

3x SDH Jedovnice: CAS 16 Mercedes Benz

1x HZS Blansko: DA 16 Iveco Daily

Likvidace hmyzu v Jedovnicích - sobotaLikvidace hmyzu v Jedovnicích - sobotaLikvidace hmyzu v Jedovnicích - sobotaLikvidace hmyzu v Jedovnicích - sobota
Všechny fotografie (celkem 6) si můžete prohlédnout v detailu příspěvku.

Požár

Požár lesa nad Blanskem

21. červenec 2014

Dne 21. 7. 2014 v 15:27 vyjela naše jednotka k požáru lesa nad Blanskem směrem na Žižlavice. Kvůli špatné dostupnosti a rozloze požáru byl vyhlášen II. st PPL. Celkem zasahovalo 10 jednotek. Po příjezdu na místo byly velitelem zásahu obě naše cisterny nasazeny na kyvadlovou dopravu vody z požární nádrže v obci Obůrka. Členové jednotky vystřídali zasahující hasiče na dvou hasebních proudech a prováděli dohašování ohnisek a rozhrabávání doutnající hrabanky a pařezů… (celý článek)

Požár lesa nad BlanskemPožár lesa nad BlanskemPožár lesa nad BlanskemPožár lesa nad Blanskem
Všechny fotografie (celkem 7) si můžete prohlédnout v detailu příspěvku.