Výcviky a školení

Výcvik s proudnicí

12. duben 2024

V pátek 12. 4. využili členové naší jednotky hezkého počasí a procvičili si tvorbu dopravního a útočného vedení a samotnou práci s proudnicí.

Výcvik s proudnicíVýcvik s proudnicíVýcvik s proudnicíVýcvik s proudnicí

Výcvik jednotek v Trpíně

30. březen 2024

V sobotu 30. 3. 2024 se naše jednotka zúčastnila výcviku jednotek SDH v obci Trpín, na hranici pardubického kraje. Ten pořádala místní dobrovolná jednotka a SDH Olešnice. Celkem se zúčastnilo 10 jednotek, převážně z okolí Olešnice a Kunštátu… (celý článek)

Výcvik jednotek v TrpíněVýcvik jednotek v TrpíněVýcvik jednotek v TrpíněVýcvik jednotek v Trpíně
Všechny fotografie (celkem 20) si můžete prohlédnout v detailu příspěvku.

Netradiční výcvik

15. březen 2024

V sobotu 9. 3. 2024 se uskutečnil výcvik jednotky SDH Jedovnice, tentokrát netradičním způsobem. Jednotlivé dvojice plnily speciální úkoly v lese, v okolí Tipečku. Jejich úkolem bylo splnit úkoly pouze s omezeným vybavením. Jednalo se například o slanění ze strmé sráze, záchranu osoby po pádu z posedu nebo resuscitaci na stezce Singletrailu.

Netradiční výcvikNetradiční výcvikNetradiční výcvikNetradiční výcvik

Pilařský výcvik

2. březen 2024

V pátek 1. a v sobotu 2. března proběhl pilařský výcvik pro členy jednotky, kteří mají kurz obsluhy motorové pily. V pátek proběhla teoretická výuka a v sobotu praktický výcvik. Členové si tak připomněli zejména zásady bezpečnosti a zdokonalili techniku při této činnosti. Šlo zejména o ztrouchnivělé stromy, které bylo nutné, z důvodu blízké vodní hladiny, pokácet za pomoci navijáku na naší cisterně.

Pilařský výcvikPilařský výcvikPilařský výcvikPilařský výcvik
Všechny fotografie (celkem 14) si můžete prohlédnout v detailu příspěvku.

Výcvik – záchrana osob probořených v ledu

28. leden 2024

V neděli 28. 1. 2024 proběhl výcvik jednotky, námětem byla záchrana osob probořených v ledu.

Video z výcviku

Výcvik - záchrana osob probořených v leduVýcvik - záchrana osob probořených v leduVýcvik - záchrana osob probořených v ledu
Všechny fotografie (celkem 17) si můžete prohlédnout v detailu příspěvku.