Výcviky a školení

Výcvik jednotek v Krasové

4. listopad 2023

V sobotu 4. 11. 2023 uspořádala jednotka SDH Krasová společný výcvik jednotek. Byly připraveny různé modelové situace, jako pád stromu na dělníka při těžbě, topící se osoba, požár sklepních prostor s přítomností tlakových lahví nebo pád osoby do jímky. Výcvik byl fyzicky náročný, ale určitě poskytl cenné zkušenosti.

Zúčastněné jednotky: SDH Jedovnice, SDH Krasová, SDH Ostrov, SDH Okrouhlá, SDH Letovice

Část fotek nám zaslal Pavel Kuchař, děkujeme.

Výcvik jednotek v KrasovéVýcvik jednotek v KrasovéVýcvik jednotek v Krasové
Všechny fotografie (celkem 50) si můžete prohlédnout v detailu příspěvku.

Výcvik – požár objektu

20. říjen 2023

V pátek 20. 10. 2023 proběhl výcvik zaměřený na požáry vícepodlažních objektů. Cílem bylo uhašení požáru a vyhledání dvou zraněných osob. Byly vytvořena dvě tříčlenná družstva. Jedna osoba byla vyvedena pomocí vyváděcí masky, druhou bylo nutno snést v transportní vaně. Členové jednotky si tak procvičili tématiku zdolávání požárů v neznámém prostoru.

Výcvik - požár objektuVýcvik - požár objektuVýcvik - požár objektuVýcvik - požár objektuVýcvik - požár objektuVýcvik - požár objektuVýcvik - požár objektu
Všechny fotografie (celkem 11) si můžete prohlédnout v detailu příspěvku.

Rescue meeting 2023 ŠVZ HZS ČR Zbiroh

6. říjen 2023

Ve dnech 6 – 8. 10. 2023 proběhl ve školním a výcvikovém zařízení ve Zbirohu Rescue meeting. Výcvik byl zaměřen na vyprošťování osob u dopravních nehod pro předurčené jednotky. Náplní letošního meetingu bylo umístění hasičské techniky u dopravních nehod, zajištění místa nehody, stabilizace vozidel, předlékařská pomoc, vyprošťování, záchrana zavalených osob a vyprošťování vozidel ze špatně přístupného terénu pomocí navijáků… (celý článek)

Rescue meeting 2023 ŠVZ HZS ČR ZbirohRescue meeting 2023 ŠVZ HZS ČR ZbirohRescue meeting 2023 ŠVZ HZS ČR ZbirohRescue meeting 2023 ŠVZ HZS ČR ZbirohRescue meeting 2023 ŠVZ HZS ČR Zbiroh
Všechny fotografie (celkem 14) si můžete prohlédnout v detailu příspěvku.

Tréninky vyprošťování

8. červenec 2023

Poslední měsíc jsou naší hlavní náplní tréninky vyprošťování z havarovaných vozidel. Jednotka se tak připravuje na krajskou soutěž jednotek SDH obcí v Jihomoravském kraji, které jsou předurčené pro dopravní nehody. Soutěž proběhne v neděli 16. 7. 2023, v Žarošicích.

Tréninky vyprošťování Tréninky vyprošťování Tréninky vyprošťování Tréninky vyprošťování

Výcvik – záchrana z vody

10. červen 2023

V sobotu 10. 6. 2023 proběhl výcvik na vodní hladině. Členové si postupně vyzkoušeli různé postupy záchran s pomocí člunu a paddleboardu. Došlo k proškolení výjezdové jednotky a zužitkování poznatků členů, kteří se v předchozím měsíci zúčastnili kurzu na vodní hladině ve spolupráci s HZS Brno –  Přehrada.

Výcvik - záchrana z vodyVýcvik - záchrana z vodyVýcvik - záchrana z vodyVýcvik - záchrana z vody
Všechny fotografie (celkem 40) si můžete prohlédnout v detailu příspěvku.